Tarayıcınız artık desteklenmiyor.

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşamanız için Chrome, Firefox veya Microsoft Edge gibi tarayıcıların güncel versiyonlarını kullanmanızı tavsiye ederiz.

Ersa Ar-Ge ve Tasarımda Bir İlki Gerçekleştirdi

Yayınlanan Kategori
Haber

Mobilya sektöründe 60 yılı bulan uzmanlık ve deneyimiyle Türkiye’nin en köklü firmalarından biri olan Ersa’nın İstanbul Altunizade binasında faaliyete geçirdiği Tasarım Merkezi; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescil edildi. Türkiye’de ofis mobilyası kategorisindeki ilk Tasarım Merkezini kuran Ersa, aynı zamanda bu kategoride Ar-Ge ve Tasarım Merkezi olan ilk firma oldu.

Ersa Mobilya Genel Müdürü Hasan Tici, “Mobilya sektöründe yenilikçi ve teknolojik tasarımları destekleyecek ham madde ve yarı mamul malzemenin geliştirilmesi ve üretilmesi ihtiyacına yönelik yapacağımız çalışmalarla sektöre ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda faaliyet gösterecek Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerimizde, malzemeden son ürüne kadar tüm süreçlerde katma değeri yüksek yeniliklere öncülük ederek sektördeki asıl ihtiyaca doğrudan yanıt verecek gelişmeleri hedefliyoruz.” sözleriyle konunun önemine işaret etti.

Sektöre adımını attığı 1958 yılından bu yana teknolojik, yenilikçi ve çevreci bir üretim anlayışını benimseyen Ersa, bugün dünyanın 41 ülkesine ihraç ettiği ürünleriyle Türkiye ve dünyadan çok sayıda kullanıcısının mobilya, tasarım, üretim ve mimari ihtiyaçlarına yönelik yüksek kalitede çözümler sunuyor. Ulusal ve uluslararası tasarımcılarla iş birliğinde geliştirdiği ürünleri dünya çapında prestijli ödüllere layık görülürken, uluslararası pazarda sektörün öncüleriyle yaptığı iş birlikleri sayesinde küresel standartlarda ilerleme ve gelişmeleri hedefliyor.

Firmanın, Ankara Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim tesislerinin bulunduğu alanda teknolojik ve sürdürülebilir çevreci malzemeler geliştirmek amacıyla yaklaşık 3 milyon TL’lik bir yatırımla faaliyete geçirdiği Ar-Ge Merkezi ise geçtiğimiz Mart ayında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescil edilmişti.