Tarayıcınız artık desteklenmiyor.

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşamanız için Chrome, Firefox veya Microsoft Edge gibi tarayıcıların güncel versiyonlarını kullanmanızı tavsiye ederiz.

Ersa Sürdürülebilirlik Yaklaşımı Kapsamında Güneş Enerjisi Santrali Yatırımı

Yayınlanan Kategori
Haber

2022 hedeflerimizden biri olan Güneş Enerjisi Santrali projesi, Ersa Mobilya Genel Müdürü Sn. Hasan TİCİ ile Göze Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Arda GÖKÇE'nin imzalar ile resmi olarak başlatıldı.

Göze Enerji ile yapılan bu iş birliğinde şirketimizin Ankara Sincan'da yer alan fabrika çatısında kurulan 22 bin metrekarelik güneş paneli yatırımı ile yaklaşık 1.472 ton karbondioksit salınımının öne geçilmesi planlanmaktadır. Ersa olarak sürdürülebilir enerji ve sürdürülebilir üretimin en önemli adımı olan enerjiyi yapılan bu yatırım sonucunda GES ile sağlıyoruz. 1.809 kWp üretim kapasitesine sahip olan çatı üzeri GES projesi kapsamında kurulan güneş panelleri ile sağlanacak olan enerji yaklaşık olarak her yıl 3.500 ağacın sağladığı temiz havanın kurtarılması anlamına gelmektedir.


Ersa olarak sürdürülebilirlik yaklaşımı kapsamında yürüttüğümüz projelere bir yenisini eklemekten mutluluk ve gurur duyuyoruz. Yapılan bu yatırım sayesinde ilk etapta 2023 yılında enerji ihtiyacımızın %65'lik kısmını yenilenebilir güneş enerjisi ile karşılamayı hedefliyor, karbon salınımının önüne geçerek tüm üretim hattımızda sürdürülebilir bir politika izlemeye ve temiz enerjiyi desteklemeye devam ediyoruz.