Tarayıcınız artık desteklenmiyor.

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşamanız için Chrome, Firefox veya Microsoft Edge gibi tarayıcıların güncel versiyonlarını kullanmanızı tavsiye ederiz.

Ersa Yeni Ar-Ge Merkezini Ankara Üretim Tesisi Bünyesinde Açtı

Yayınlanan Kategori
Haber

Türkiye ve dünyada çok sayıda sektörden kullanıcısının mobilya, tasarım, üretim, mimari ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi ve yüksek kalitede çözümler sunan Ersa, katma değeri yüksek yeniliklere imza atacak Ar-Ge merkezini açtı. Ar-Ge merkezi sertifikasını Ersa İcra Kurulu Başkanı Eralp Ata ve Genel Müdürü Hasan Tici, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Ar-Ge heyetinden teslim aldı. 

Ankara Organize Sanayi Bölgesi’nde 60 bin metrekare alan üzerine kurulu Ersa üretim tesisi bünyesinde yer alacak Ar-Ge merkezinde başlıca olarak yenilikçi ürünlerin geliştirilip üretilmesi, çevreci uygulamaların yoğunlaştırılması ve yurt içi teknolojik mobilya üretim payınınartırılması amaçlanıyor. Aynı zamanda çevresel faktörlere dayanıklı malzemeler üretilerek endüstriyel ve teknolojik açıdan geliştirilmiş ürünlerin sektöre kazandırılması hedefleniyor. Ar-Ge merkezi gerek sektörel gerekse küresel fayda sağlaması hedeflenen üretim sonrası atık malzemelerin minimum seviyelere indirilmesi ve atık malzemelerin yeniden değerlendirilmesi için de çalışmalar sürdürüyor.


Ersa son dönemde yüksek kalite standartları dâhilinde ideal düzeyde hammadde kullanımı sağlayarak yeni üretim teknikleri uygulamaya başlamış ve bu sayede üretimden montaja kadar tüm aşamalarda hem üretici hem kullanıcı tarafında sağlanan kazancı artırmıştı. Ersa 2017 yılında yaklaşık 3 Milyon TL’lik yatırımla faaliyete geçirdiği Ar-Ge merkezi için her yıl cirosunun %2’sini ayıracak. İlk etapta 29 kişinin görev alacağı Ar-Ge merkezinde markanın sürdürülebilirlik politikasına uygun teknolojik ve çevreci mobilyalar geliştirilecek.