Tarayıcınız artık desteklenmiyor.

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşamanız için Chrome, Firefox veya Microsoft Edge gibi tarayıcıların güncel versiyonlarını kullanmanızı tavsiye ederiz.

Ersa'ya German Design Award'dan Beş Ödül Birden

Yayınlanan Kategori
Haber

60 yılı bulan uzmanlık ve deneyimiyle Türkiye’de mobilya sektörünün öncülerinden biri olan Ersa, German Design Council tarafından her yıl dünyanın en iyi tasarımlarının ödüllendirildiği German Design Award’da bir “Gold”, dört “Winner” ödülü kazanarak Türkiye’de kendi sektöründe, yarışmanın en prestijli iki kategorisinde toplam beş ödüle layık görülen tek firma oldu.

“Başarıyı görünür kılan ödül” sloganıyla Almanya başta olmak üzere tüm dünyadan tasarım alanında yenilikçi ve öncü fikirlerin ödüllendirildiği German Design Award 2018’de, Claudio Bellini Design tarafından Ersa için geliştirilen Arrow, yarışmanın en üst ödül kategorisi olan “Gold” ödülüne layık görüldü. Ersa bu sayede Türkiye’den mobilya sektöründeki adaylar arasında tek “Gold” ödülüne sahip olurken, Cappelletti Architetti tasarımı Premier sandalye, Ece Yalım Design Studio tasarımı Carnival ve Envelope II serileri, Burak Koçak tasarımı Hull koltuk serisi ile yarışmanın ikinci büyük ödülü olan “Winner” almaya hak kazandı.

Ersa, 1962 yılında kurucusu Metin Atabey Ata tarafından tasarlanan ve firmanın ikonik ürünü haline gelen kırmızı koltuğuyla başlayan marka yolculuğuna, bugün dünya çapında önemli tasarım organizasyonlarından aldığı ödüllerle devam ediyor. Fikir aşamasından tasarım ve üretim süreçlerine kadar yaptığı yatırımlar ve yeniliklerle çok sayıda sektörden kullanıcısına yüksek kalitede ürünler sunmayı amaçlayan Ersa, Türkiye ve dünyadan çok sayıda değerli tasarımcı iş birliklerine imza atarak 50’nin üzerinde ödüllü ürünün sahibi.