Ersa Mobilya | Ersa Sürdürülebilirlik Yaklaşımı Kapsamında Güneş Enerjisi Santrali Yatırımı Ersa Mobilya | Ersa Sürdürülebilirlik Yaklaşımı Kapsamında Güneş Enerjisi Santrali Yatırımı
Ersa Mobilya | Ersa Sürdürülebilirlik Yaklaşımı Kapsamında Güneş Enerjisi Santrali Yatırımı
Haberler
Ocak 1, 2024

Ersa Sürdürülebilirlik Yaklaşımı Kapsamında Güneş Enerjisi Santrali Yatırımı

Ersa Sürdürülebilirlik Yaklaşımı Kapsamında Güneş Enerjisi Santrali Yatırımı

2022 hedeflerimizden en önemlilerinden biri olan Güneş Enerjisi Santrali projesi, Ersa Mobilya Genel Müdürü Hasan TİCİ ve Göze Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Arda GÖKÇE’nin imzalarıyla resmen hayata geçti.

Göze Enerji ile yapılan bu işbirliğinde, şirketimizin Ankara Sincan’da bulunan fabrikasının çatısına kurulan 22 bin metrekarelik güneş paneli yatırımı ile yaklaşık 1.472 ton karbondioksit salımının önüne geçilmesi planlanıyor. Ersa olarak sürdürülebilir enerji ve sürdürülebilir üretimin en önemli adımı olan enerjiyi bu yatırım sonucunda GES ile sağlayacağız. Üretim kapasitesi 1.809 kWp olan çatı üstü GES projesine ilişkin kurulan güneş panellerinin sağlayacağı enerji, her yıl yaklaşık 3.500 ağacın sağladığı temiz havaya denk geliyor.

Ersa olarak sürdürülebilirlik yaklaşımımız kapsamında yürüttüğümüz projelere bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Bu yatırım ile ilk adım olarak 2023 yılında enerji ihtiyacımızın %65’ini yenilenebilir güneş enerjisi ile karşılamayı hedefliyor, karbon salınımını önleyerek tüm üretim hattımızda sürdürülebilir bir politika izlemeye ve temiz enerjiyi desteklemeye devam etmeyi amaçlıyoruz.

Diğer Haberleri Gör