Tarayıcınız artık desteklenmiyor.

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşamanız için Chrome, Firefox veya Microsoft Edge gibi tarayıcıların güncel versiyonlarını kullanmanızı tavsiye ederiz.

Yaşam Alanlarını Sanatsal Dokunuşlar ile Daha Modern Bir Hale Getirmek için Öneriler - Ofislerde Modernleşme Unsurları

Yayınlanan Kategori
Fikirler

Zamanınızın önemli bir kısmını geçirdiğiniz yaşam alanlarının veya ofisin zihninizin ve ruhunuzun ilhamla dolmasını sağlayan modern bir atmosfere sahip olması son derece önemlidir.  Geleneksel akımın aksine durağan ve cansız atmosferden uzaklaşan modern yaşam alanları, hem fiziksel hem de home-ofis ortamında üretkenliği ve huzuru artırabilir. Modern mobilya, sanat eserleri ve dekoratif objelerle çağdaş bir atmosfer yaratmanın kendisi adeta bir sanattır. Nitekim, modern yaşam alanları tamamen minimalizm ve işlevsellik perspektifinde kurgulanmalıdır. Siz de yaşam alanlarını nasıl daha modern hale getirebileceğinizi merak ediyorsanız detaylara göz atabilirsiniz.

Ofis Ortamını Modernleştirmenizi Sağlayacak Detaylar

Motivasyon ve huzurunu sağlayan bir çalışma ortamı hem çalışanlar hem de müşteriler için oldukça önemlidir. Bu vizyona yatırım yapmanın ve ofisinizin yetenekler tarafından cazip bulunan modern bir ortama dönüşmesinin sırrı ise sanatsal dokunuşlarda saklı olabilir. İşletmenizin kültür ve değerleriyle uyumlu sanatsal dokunuşları tercih etmek ofisin modernleşmesinin yanı sıra müşterinin de işinize olan bakışını olumlu etkiler. Ofiste tercih edebileceğiniz sanatsal dokunuşlar büyük ölçekli heykeller, etkileşimli dijital sanat, serigrafi baskılar, duvar tabloları, fotoğraflar ve neon sanat enstalasyonları gibi pek çok unsuru içerebilir. Aşağıdaki listede ofis ortamını modernleştiren sanatsal tüyoları bulabilirsiniz:

- Duvarlarda cesur ve keskin renkler: Modern bir ofis için sanat eserleri kadar diğer dekoratif ayrıntıları da düşünmek gerekir. Modernleşmek için ofiste mümkün olduğunca cesur ve keskin renk tonları tercih etmek önemlidir. Siyah ve beyaz gibi monokromatik renk tonları modern ofis dekorasyonu için ideal bir seçim olabilir. Biraz daha renk katmak istiyorsanız, markanızın renk tonlarıyla uyumlu, zıt veya ton sür ton renkler kullanabilirsiniz.

- Marka kültürü ile uyumlu duvar sanatları: Ofis alanınız için modern sanat eseri seçerken, marka kimliğinizi yakalayan parçaları tercih etmek en iyisidir. Şehirlerin ve ünlü mimari eserlerin fotoğraf baskıları ise bir mimarın ofisine çok yakışacaktır. Güzellik ve kozmetik sektöründeki bir işletmede Line Art tablolar modern bir vurgu katabilir. Geleneksel sektörlerde modern ofis alanı yaratmak için natürmort veya empresyonist duvar tabloları tercih edilebilir. Farklı renk sıçramalarına ve çeşitli vurgulara sahip soyut parçalar ise teknoloji yoğunluklu iş yerlerini modernize edebilir.

- Geleneksel ve modern sanatın entegrasyonu: Ofisiniz için sanat eseri ve heykel seçerken modern ve geleneksel sanat etkilerini harmanlayarak eklektik bir tarz oluşturabilirsiniz. Ahşap heykeller, siyah-beyaz sanatsal fotoğraflar, vintage dekoratif objeler ve soyut tabloları entegre ederek eklektik ve modern bir ofis alanı yaratabilirsiniz.

Ofise Uygun Modern Mobilya Modelleri

Ofis alanını modernleştirmenin bir başka yolu ise ergonomik, yalın ve işlevsel mobilya seçimidir. Çağdaş tasarım için şık ve sade hatlara sahip çalışma masası, toplantı masasıi, sandalye veya koltuk seçimi yapmanız önemlidir. Ersa Mobilya, ofisinizin çağdaş ve şık görünmesini sağlayan yüksek kaliteli, minimalist, fonksiyonel ve ergonomik mobilyalar sunar. Daha fazla destek, rahatlık ve esneklik için insan vücuduna göre özel olarak tasarlanmış ergonomik mobilya modern ofis dekorasyonlarının olmazsa olmaz parçasıdır. 

Ofis koltukları ve sandalyeleri doğal duruşu desteklemek ve basıncı eşit şekilde dağıtmak üzere sağlıklı bir çalışma alanı oluşturmanıza yardımcı olur. İster yüksekliği ayarlanabilen işlevsel masalara, ister minimalist tasarımlı bir masa sistemine ihtiyacınız olsun, tüm mobilyalar modern ofis gereksinimlerinize uyum sağlayacak şekilde tasarlanır. Modern ofis çözümleri için çalışanlarınıza toplantılar, çevrimiçi sunumlar, telefon görüşmeleri veya konsantrasyon esnekliği sağlayan özel bir alan oluşturmanız da önemlidir. Ersa Mobilya, ofis bölücü panelleri ile alana modern bir estetik kazandırırken aynı zamanda dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Modern entegrasyon için çalışma alanınıza uyum sağlayacak dekoratif objeler, işlevsel ve sanatsal aksesuarlar da mevcuttur.