Tarayıcınız artık desteklenmiyor.

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşamanız için Chrome, Firefox veya Microsoft Edge gibi tarayıcıların güncel versiyonlarını kullanmanızı tavsiye ederiz.

Ersa Tasarımları Rami Kütüphanesinde

Yayınlanan Kategori
Haber

Tarihçesi 18'inci yüzyılın ortasına dek uzanan ve restorasyonu Ocak ayında tamamlanan Rami Kışlası, Rami Kütüphanesi olarak İstanbul'un ve Türkiye'nin en büyük kültürel mekanlarından biri olarak kapılarını ziyaretçilerine açtı.

22 bin adet kitabıyla en büyük Atatürk İhtisas Kütüphanesini barındıran Rami Kütüphanesi, dünyanın en geniş alana yayılan 3. kütüphanesi olarak tarihe geçecektir. Rami Kütüphanesi 0-3 yaş grubu masal ve oyun salonlarından, multimedya salonuna, farklı çalışma salonlarından seminer salonlarına birçok farklı kültürel aktiviteye de ev sahipliği yapıyor.

Tüm hareketli mobilyaların bulunduğu laboratuvar özel okuma salonları, konferans salonları, yaşam alanları ve ortak alanların yanı sıra, 2.5 milyon adet kitap kapasitesine sahip olan Rami Kütüphanesine özel tasarlanan 5 metre yüksekliğindeki kitaplık sistemleri Ersa imzası taşımaktadır.

Rami Kütüphanesi projesinde yer almaktan ve Ersa tasarımlarını bu anlamlı projede ziyaretçiler ile buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.